YANGIN POMPA SİSTEMLERİ

 

 

 

 

 

 

YANGIN SÖNDÜRME POMPA ÖZELLİKLERİ

Yangın söndürme pompa sistemlerinde kullanılmak üzere ürettiğimiz, yatay milli NORM ve çift emişli CEP pompalarımız “UL LISTED ve FM APPROVED” belgelerine sahiptirler.

 

Bu setlerde; UL Listed ve FM Approved belgelerine sahip Elektrik motoru, Dizel motoru, Kumanda panosu ve diğer bağlantı ekipmanları kullanılmaktadır.

 

Ana yangın söndürme pompası olarak değişik serilerdeki pompalarımız kullanılmaktadır. İhtiyaç duyulan Debi ve Basma yükseklikleri için en uygun pompa seçilerek montajı yapılmış motopomp grubu olarak müşterilere teslim edilmektedir.

 

Kullandığımız pompaların performans değerleri NFPA 20 standartının şartlarına ve ilaveten UL ve FM’ in teknik dökümanlarının koşullarını sağlamaktadır.

 

Yangın söndürme pompa sistemi Dizel - Elektrik motorlu veya iki elektrik motorlu olarak oluşturulmaktadır. Sistem basıncını sabit tutmak veya sistemi küçük kaçaklara karşı basınçlı tutmak için Yangın söndürme pompa seti, jokey pompa ile donatılmıştır.

 

Pompalarımızın genel debi ve Hm aralığı: UL için: Q= 50-2000 gpm , Hm= 50-156 m

 

Pompalarımızın genel debi ve Hm aralığı: FM için: Q= 300-1000gpm , Hm= 56-104 m

 

 

FM Approved Yangın söndürme Pompaları

Pompa, Motor ve Pano üçlü set olarak verilir, çıplak pompa olarak verilmez.

 

Pano ve Dizel motor FM Approved olmak zorundadır.

 

Diğer ürünler FM onaylı veya onaysız olabilir.

 

FM ’in yangın pompalarında kullanılan elektrik motorlarına ilişkin bir standart yoktur. Bu nedenle FM Approved elektrik motoru bulunmamaktadır.

 

 

 

DÖKÜMANLAR

Yangın Pompa Ürün Kataloğu

 

UL Listeli Yangın Pompaları

 

FM Onaylı Yangın Pompaları